Tatuaż i znieczulenie ogólne – czy to możliwe?

Tatuaż i znieczulenie ogólne - czy to możliwe?

Znieczulenie ogólne służy do wprowadzenia pacjenta w stan znieczulenia ogólnego. Istnieje szereg zagrożeń związanych ze znieczuleniem, w tym zwężenie i obrzęk dróg oddechowych, trudności w oddychaniu, pokrzywka skórna, obniżenie ciśnienia krwi, reakcje alergiczne. Osoby z poważną alergią na środki znieczulające powinny skonsultować się z lekarzem przed poddaniem się operacji.

Lidocaine

Lidocaine to środek miejscowo znieczulający, który pomaga zdrętwieć skórze. Zazwyczaj nakłada się ją na obszar tatuażu na 30 do 60 minut przed wizytą. Ponieważ lidokaina jest wchłaniana przez skórę, może powodować efekty uboczne. Pacjenci powinni dokładnie umyć obszar przed zabiegiem, aby usunąć nadmiar leku.

Lidokaina jest jednym z czterech najczęściej występujących rodzajów środków znieczulających w produktach do znieczulania tatuaży. Wiele dostępnych bez recepty środków miejscowo znieczulających zawiera do 5% lidokainy. Chociaż nie jest to wystarczające, aby całkowicie wyeliminować początkowe ukłucie igły tatuażu, znacznie zmniejsza dyskomfort odczuwany przez klientów. Zmniejsza również ryzyko wystąpienia drżenia podczas procesu tatuowania.

Lidokaina niesie ze sobą wiele zagrożeń i nie jest regulowana w wielu krajach. Jej źródła, czystość i potencjalne skutki uboczne są nieznane. Ważne jest również zrozumienie potencjalnych skutków ubocznych tuszów do tatuażu, aby zapewnić bezpieczną jakość tatuaży. Urzędowe Laboratoria Kontroli Leków powinny wprowadzić procedury przesiewowe w celu zapewnienia bezpieczeństwa tuszów do tatuażu.

Lidokaina jest również dostępna w kremach do znieczulenia miejscowego. Najpopularniejszym preparatem jest EMLA(r) krem, który zawiera 2,5 procent lidokainy i 2,5 procent prilokainy. Inny preparat nosi nazwę LMX, w którym zastosowano liposomy dla lepszej penetracji i trwałego uwalniania lidokainy. Oba te środki miejscowo znieczulające zapewniają ulgę w bólu, ale mogą powodować nieadekwatne znieczulenie w obwodowych brzegach skóry.

Lidokaina jest silnie działająca i może powodować poważne działania niepożądane, jeśli jest stosowana nieprawidłowo. Ciężka toksyczność może powodować drgawki, halucynacje, a nawet śmierć. Ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem w przypadku wystąpienia któregokolwiek z tych działań niepożądanych.

Tetracaine

Tetracaine jest środkiem miejscowo znieczulającym, który może być stosowany na skórę przed zabiegiem tatuażu. Tetrakaina jest dostępna w różnych preparatach i powinna być stosowana zgodnie z instrukcją na etykiecie. Nie należy jej stosować na skórę w większych stężeniach lub przez dłuższy czas niż jest to zalecane. Zwykle stosuje się ją dwadzieścia do trzydziestu minut przed zabiegiem tatuażu i 60 minut przed zabiegiem usuwania tatuażu. Tetrakaina jest dostępna w postaci kremu lub plastra na skórę. Należy ją stosować zgodnie z instrukcją na etykiecie i nie należy jej przyjmować doustnie.

Tetrakaina jest silnym środkiem znieczulającym stosowanym w tatuażu. Jej stosowanie jest ściśle regulowane przez pracowników medycznych i musi być stosowana przez przeszkolonych anestezjologów. Ten rodzaj znieczulenia jest niebezpieczny dla pacjentów i nie jest zalecany dla osób z reakcjami alergicznymi na inne środki znieczulające.

Wiele osób decyduje się unikać znieczulenia przy wykonywaniu tatuaży. Jednak niektórzy ludzie mają wrażliwą skórę i chcieliby mieć tatuaż bez bólu. Dostępne są środki miejscowo znieczulające, które zawierają epinefrynę, tetrakainę, lidokainę lub benzokainę. Zawierają one również inne dodatki, które mogą zwiększyć ich skuteczność.

Tetrakaina do tatuaży jest skutecznym znieczuleniem ogólnym, może być również stosowana do znieczulenia skóry podczas wykonywania tatuażu. Najlepiej działa w połączeniu z innymi środkami znieczulającymi i innymi środkami do pielęgnacji skóry. Dzięki temu tatuaże mogą być wykonywane bezpiecznie.

Tetrakaina do tatuaży jest dostępna w postaci kremu miejscowego, który nakłada się na skórę przed wykonaniem tatuażu. Odrętwia górną dermę skóry i może zapewnić dodatkowy komfort dla klienta podczas procesu tatuowania. Dostępny jest w butelce o pojemności 1 oz. lub w słoiczku 10g.

Benzocaine

Istnieją różne rodzaje znieczulenia, w tym znieczulenie miejscowe i znieczulenie ogólne. Znieczulenie miejscowe zawiera silne leki, dlatego wymaga anestezjologa o wysokich kwalifikacjach. Znieczulenie miejscowe nie jest dostępne w przypadku tatuażu i wymaga umiejętności specjalisty medycznego. Wydawanie znieczulenia do nieprofesjonalnego użytku jest niebezpieczne, gdyż można narazić się na kłopoty prawne i dyscyplinarne.

Dwa najbardziej powszechne rodzaje znieczulenia to lidokaina i tetrakaina. Lidokaina jest najbardziej powszechna i skuteczna spośród nich i jest stosowana wyłącznie przez dermatologów. Lidokaina ma zakres pH poniżej siedmiu, co oznacza, że jest bezpieczna do stosowania bez powodowania złuszczania i obrzęku skóry. Nadal można stosować tusze do tatuażu zawierające tetrakainę, ale są one znacznie silniejsze i bardziej toksyczne.

Stosowane są również środki znieczulające stosowane miejscowo. Kremy te są rozpylane na skórze i działają w ciągu pierwszej godziny. Benzokaina jest mniej silna niż znieczulenie ogólne, ale może być skuteczna w znieczulaniu skóry i zapobieganiu bólowi. Pomaga również zapobiegać zakażeniom i sprzyja gojeniu.

Środki znieczulające miejscowo powinny być stosowane na obszar tatuażu co najmniej 15 minut przed zabiegiem. Większość ludzi może odczuwać skutki znieczulenia przez około cztery godziny. Jednak rudowłosi często mają wyższy próg bólu, dlatego ważne jest, aby zrobić sobie przerwę po ustąpieniu znieczulenia. Mycie skóry nie jest dobrym pomysłem po zabiegu znieczulenia, ponieważ zneutralizuje ono środek znieczulający. Zamiast tego lepiej jest nałożyć więcej kremu znieczulającego.

Środki znieczulające stosowane miejscowo są zwykle przepisywane przez lekarza. Benzokaina może być stosowana na skórę w przypadku niewielkich podrażnień skóry, takich jak wysypki i oparzenia słoneczne. Jest ona również przydatna podczas zabiegów takich jak intubacja fiberoskopowa. Może być również stosowana do tkanek jamy ustnej.

Recovery Numb Tattoo Anesthetic Cream

Recovery Numb Tattoo Anesthetic Cream i znieczulenie ogólne mogą być zarówno pomocne w minimalizowaniu bólu po zabiegu tatuażu. Jednak użycie któregokolwiek z tych produktów nie może zagwarantować, że nie będziesz odczuwał bólu. Wynika to z faktu, że chemia ciała każdej osoby jest inna. Niezależnie od wybranego produktu, ważne jest, aby postępować zgodnie z instrukcjami dostarczonymi przez artystę tatuażu.

Kremy znieczulające do tatuażu blokują uczucie bólu w skórze na kilka godzin. Zawierają one powszechnie stosowane środki miejscowo znieczulające, takie jak lidokaina, tetrakaina i benzokaina. Podczas gdy większość z tych kremów jest dostępna bez recepty, silniejsze wymagają recepty. Krem znieczulający powinien być stosowany na niewielkim, dyskretnym obszarze, aby nie zakłócać procesu gojenia.

UltraNumb Tattoo Anesthetic Cream zawiera lidokainę, która zaczyna działać już po 20 minutach. Swoją maksymalną siłę działania osiąga po 20 minutach i kontynuuje tępienie bólu przez około godzinę. Jest wolny od sztucznych substancji zapachowych, kolorów i parabenów, które mogą zakłócać działanie hormonów. Zawiera również aloes, który utrzymuje skórę w zdrowiu i zapobiega podrażnieniom.

Przed zastosowaniem kremu znieczulającego Recovery Numb Tattoo należy pamiętać o założeniu lateksowych rękawiczek. Dzieje się tak dlatego, że niektóre miejscowe kremy znieczulające mogą przesiąkać przez skórę i przedostawać się do krwiobiegu. Ponadto ważne jest również, aby przed rozpoczęciem procesu tatuażu umyć obszar, na który nakładany jest krem znieczulający. Należy również pamiętać, że kremu znieczulającego do tatuażu najlepiej użyć na jedną do dwóch godzin przed tatuowaniem.

Chociaż na rynku istnieje wiele różnych kremów odrętwiających, najlepsze dla Ciebie będą te, które zawierają 10% lidokainy. Dzięki temu nie będziesz odczuwać żadnego bólu podczas wykonywania tatuażu. Jeśli jesteś zainteresowany użyciem kremu znieczulającego, powinieneś skonsultować się z dermatologiem w celu uzyskania wskazówek.

Inne środki znieczulające

Wybór odpowiedniego środka znieczulającego do tatuażu to ważna decyzja, ale należy pamiętać, że nie każdy krem znieczulający do tatuażu jest stworzony tak samo. Niektóre kremy do odrętwiania tatuaży zawierają duże ilości prilokainy, związku, który zakłóca gojenie się skóry. Najlepsze kremy do odrętwiania tatuaży są na bazie wody, co pozwala zachować integralność skóry i umożliwia optymalne warunki tatuowania i gojenia. Ponadto, kremy miejscowe muszą zawierać odpowiedni typ kokainy i poziom pH. Prilokaina i tetrakaina to dwa powszechne składniki, które zakłócają gojenie się skóry i należy ich unikać.

Środki znieczulające miejscowo są bezpieczną alternatywą dla znieczulenia ogólnego. U osób z niskim progiem bólu można zastosować środki znieczulające miejscowo. Są one skuteczne w ciągu 90 sekund do pięciu minut i mogą być wielokrotnie stosowane podczas procesu tatuowania.

Kremy znieczulające do tatuażu powinny zawierać co najmniej 5% lidokainy. Wyższy procent lidokainy jest skuteczniejszy w znieczulaniu skóry. Lek działa poprzez blokowanie sygnałów bólowych i zmniejszenie początkowego ukłucia, gdy igła wbija się w skórę. Zmniejsza również ryzyko wystąpienia wzdęcia.

Kremy odrętwiające do tatuażu są dostępne w różnych mocach. Większość z tych kremów odrętwiających trwa od trzech do pięciu godzin. Ale jest kilka marek, które nie trwają tak długo, jak powinny. Na szczęście większość z tych kremów jest zatwierdzona przez FDA i można je kupić bez recepty. Lidokaina jest uważana za świętego Graala kremów odrętwiających. Jednak związek ten nie jest całkowicie bezpieczny w użyciu, jeśli krem nie jest stosowany przez wyszkolonego profesjonalistę.

Inną opcją odrętwienia tatuażu jest znieczulenie miejscowe. Środki znieczulające miejscowo są wchłaniane przez skórę, więc ważny jest czas aplikacji. Niektóre z tych kremów są szybko działające, podczas gdy inne są przeznaczone do nakładania jako warstwy wtórne. Używanie znieczulenia miejscowego jest korzystne dla tatuaży, ale nadal ważne jest, aby badać różne opcje przed wyborem jednego. Wybór niewłaściwego rodzaju znieczulenia do tatuażu może pogorszyć wygląd tatuażu i wpłynąć na proces gojenia. Ucząc się więcej o różnych rodzajach znieczulenia i ich zastosowaniach, możesz zaoszczędzić sobie wiele bólu i zoptymalizować opiekę po tatuażu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *