Jakie znieczulenie stosuje się do operacji korekcji powiek?

Jakie znieczulenie stosuje się do operacji korekcji powiek?

Jeśli rozważasz poddanie się operacji powiek, ważne jest, aby wiedzieć, jaki rodzaj znieczulenia będzie używany. Istnieją dwa rodzaje znieczulenia: miejscowe i ogólne. W tym artykule zajmiemy się typem miejscowym. Znieczulenie miejscowe jest najczęstszym typem. Lekarz zastosuje znieczulenie miejscowe, dzięki któremu pacjent nie śpi podczas zabiegu.

Sedacja

Sedacja jest stosowana podczas operacji korekcji powiek, aby pacjent był bardziej zrelaksowany i spokojny podczas zabiegu. Ten środek uspokajający jest stosowany w połączeniu ze znieczuleniem miejscowym, aby zminimalizować dyskomfort pacjenta podczas zabiegu. Jednak w niektórych przypadkach stosuje się znieczulenie ogólne, które sprawi, że pacjent będzie całkowicie nieświadomy swojego otoczenia i wszelkich bodźców. Ten rodzaj znieczulenia wydłuża również czas rekonwalescencji pacjenta.

Pacjenci poddawani są zabiegowi korekcji powiek w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. W przypadku tego ostatniego, pacjenci otrzymują doustnie valium, które pomaga im się zrelaksować. Do znieczulenia powiek stosowana jest lidokaina, co trwa od 30 do 45 sekund. Zaletą tej metody jest również to, że nie wymaga ona osobnej opłaty za sedację.

Sedacja jest również stosowana u pacjentów, którzy mają nietypową wrażliwość na środek znieczulenia miejscowego. Zastrzyk jest mniej bolesny i niekomfortowy, a sedacja eliminuje również konieczność zastosowania rurki do oddychania.

Znieczulenie miejscowe

Operacja korekcji powiek wymaga zastosowania znieczulenia, aby uniknąć bólu. Znieczulenie miejscowe jest podobne do tego, które można uzyskać od dentysty i polega na wstrzyknięciu leku znieczulającego do operowanego obszaru. Drugą opcją jest znieczulenie ogólne, które powoduje, że pacjent jest całkowicie pod. Opcja ta wymaga zastosowania rurki do oddychania i wymaga intensywnego monitorowania Pana/Pani stanu.

Znieczulenie jest wstrzykiwane w powiekę za pomocą igły. Powieki pozostaną znieczulone przez około godzinę. Ważne będzie dokładne przestrzeganie instrukcji chirurga. Zabieg wymaga niewielkiego nacięcia w tkankach bocznej powieki.

Znieczulenia miejscowe są znacznie mniej inwazyjne niż znieczulenie ogólne. Są mniej kosztowne i wymagają mniejszej ilości leków. Przedłużają jednak zabieg i mogą powodować uczucie senności. Oprócz znieczulenia miejscowego można również zdecydować się na sedację świadomą lub znieczulenie zmierzchowe. Obie metody są bezpieczne, ale sedacja może wymagać dłuższego okresu rekonwalescencji.

Znieczulenie ogólne

Podczas operacji powiek stosuje się znieczulenie ogólne, aby zapewnić Państwu sen podczas zabiegu. Będziesz mieć okres odzyskiwania przez kilka dni. W tym czasie będziesz monitorowany pod kątem ewentualnych powikłań i otrzymasz krople do oczu i maści do stosowania po zabiegu. Chirurg wyjaśni Państwu ryzyko i instrukcje pooperacyjne. Omówi również koszty zabiegu i odpowie na wszelkie pytania.

Podczas operacji powiek stosowane jest znieczulenie ogólne, ale niektórzy chirurdzy decydują się na przeprowadzenie operacji powiek w znieczuleniu miejscowym. Może to być ryzykowne, ponieważ pacjenci mają wyższe ciśnienie krwi podczas znieczulenia miejscowego. Mogą również doświadczyć większego krwawienia, co utrudnia operację. Główną zaletą poddania się znieczuleniu ogólnemu jest to, że nie będziesz odczuwał bólu podczas zabiegu i nie będziesz miał żadnych wspomnień z operacji. Ponadto, znieczulenie ogólne może również zapobiec nudnościom i wymiotom. Będzie Pan/Pani również monitorowany/a poprzez bicie serca, co jest ważne dla bezpieczeństwa podczas operacji.

Podczas gdy znieczulenie ogólne jest częściej stosowane w przypadku innych rodzajów operacji, operacja powiek jest również możliwa przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego, które jest środkiem uspokajającym. Ten rodzaj znieczulenia nie wymaga rurki do oddychania i jest bezpieczny dla zabiegu. Jest też bardziej komfortowe dla pacjenta, co zmniejsza ryzyko powikłań.

Ester znieczulenie miejscowe

Ester jest odwracalnym środkiem znieczulającym miejscowo. Działa poprzez blokowanie potencjałów czynnościowych w komórkach nerwowych poprzez wiązanie się z podjednostką D4-S6 kanału sodowego bramkowanego napięciem. Ten środek miejscowo znieczulający należy stosować ostrożnie u kobiet w ciąży i u noworodków. Ester nie jest tak bezpieczny jak amidy, które są metabolizowane przez wątrobę.

Ester jest wstrzykiwany do powieki za pomocą małej igły. Igła jest ustawiona pod kątem od oka, co pomaga zmniejszyć dyskomfort. Jest to bardzo skuteczny środek znieczulający miejscowo, ale powinien być wstrzykiwany powoli, aby zmniejszyć ryzyko powstania siniaków i obrzęku.

Chociaż estrowe i amidowe środki znieczulające miejscowo mają podobne działanie farmakologiczne, pacjenci z alergią na te dwa rodzaje środków znieczulających powinni omówić z lekarzem ich ryzyko i korzyści, zanim zdecydują się na zabieg. Na szczęście istnieją alternatywy dla obu typów.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *