Terapia światłem LED – czy ma wpływ na skórę?

Terapia światłem LED - czy ma wpływ na skórę?

Terapia światłem LED jest jednym ze sposobów na zmniejszenie zaczerwienienia skóry. Niektóre rodzaje światła LED są łatwiej absorbowane przez skórę niż inne, dlatego czas trwania zabiegu może być różny. Na przykład czerwone światło LED zmniejsza widoczność zaczerwienienia. Niebieskie światło LED jest również skuteczne w zwalczaniu bakterii, a zielone światło LED może być przydatne w leczeniu migrenowych bólów głowy. Jeśli jednak planujesz zastosować urządzenie do leczenia skóry w gabinecie, ważne jest, aby wiedzieć, na jaką ilość światła należy je wystawić.

Terapia czerwonym światłem LED redukuje zaczerwienienia

Terapia czerwonym światłem LED okazała się korzystna w leczeniu trądziku różowatego. Terapia ta wykorzystuje serię diod LED do emisji skoncentrowanej wiązki czerwonego światła o długości fali 660nm lub 850nm. Leczy ona większą powierzchnię, co jest ważną zaletą w porównaniu z innymi formami leczenia.

Terapia czerwonym światłem LED działa poprzez stymulację produkcji kolagenu. Ponieważ stymuluje produkcję kolagenu, pomaga również w redukcji zaczerwienienia i stanu zapalnego. Ta forma leczenia była badana przez naukowców przez ponad 30 lat i była stosowana w leczeniu kilku dolegliwości i warunków. Jego korzyści dla pielęgnacji skóry zostały po raz pierwszy odkryte, gdy NASA odkryła, że czerwone diody LED miały zdolność do promowania gojenia się ran i skóry. Zmniejszyły również poziom enzymu MMP-1, który powoduje stan zapalny.

Terapia czerwonym światłem LED pomaga również w leczeniu trądziku różowatego i trądziku. Poprawia teksturę skóry i zmniejsza drobne linie i zmarszczki. Zmniejsza również stany zapalne i przebarwienia. W porównaniu z innymi zabiegami, terapia czerwonym światłem LED może skutecznie zmniejszyć zaczerwienienia niemal natychmiast. Jednak ten zabieg musi być stosowany regularnie, aby zobaczyć zauważalną różnicę.

Terapia czerwonym światłem LED może być stosowana na twarzy w celu promowania produkcji kolagenu. W zależności od siły i częstotliwości leczenia, jest to bezpieczny i skuteczny zabieg. Najlepiej stosować ją w gabinecie lekarskim, ponieważ jest regulowana przez FDA. Jednak wiele urządzeń w domu jest nadal nieuregulowanych, więc zaleca się stosowanie urządzeń zatwierdzonych przez FDA.

Pomimo korzyści płynących z terapii czerwonym światłem LED, przed poddaniem się terapii należy skonsultować się z lekarzem. Chociaż nie ma konkretnych wytycznych dotyczących tego, jak często powinieneś otrzymywać terapię, może być bezpieczne stosowanie terapii czerwonym światłem LED codziennie. Może ona pomóc w poprawie kilku warunków, takich jak reumatoidalne zapalenie stawów, starzenie się skóry i spadek zdolności poznawczych.

Niebieskie światło LED ma właściwości antybakteryjne

Niebieska dioda LED to energooszczędne źródło światła, które ma właściwości antybakteryjne. Ten rodzaj światła może być stosowany do konserwowania różnych produktów spożywczych, zwłaszcza tych, które są silnie zakwaszone. Wykazano, że zmniejsza ono liczbę bakterii na różnych produktach spożywczych, a nawet jest skuteczne wobec żywności, która została wystawiona na działanie temperatur chłodniczych. Jego działanie antybakteryjne zależy od długości fali światła, a także temperatury oświetlenia i wilgotności względnej.

Światło niebieskie ma szerokie spektrum i stwierdzono, że hamuje wzrost kilku bakterii chorobotwórczych. W rzeczywistości badania wykazały, że światło to jest w stanie zabić bakterie na poziomie komórkowym. Uważa się, że inaktywacja przez niebieskie światło jest spowodowana generowaniem tlenu singletowego w bakteriach. Ta reaktywna forma tlenu powoduje niespecyficzne uszkodzenia oksydacyjne istotnych struktur i może zabijać bakterie.

Badania z udziałem światła niebieskiego wykazały, że fale o długości od 400 do 470 nm są wewnętrznie antybakteryjne. Oznacza to, że mogą niszczyć wiele różnych bakterii i grzybów. Ponadto, mogą skutecznie zabijać bakterie, które są odporne na konwencjonalne antybiotyki. Te właściwości sprawiają, że światło Blue LED jest potężnym narzędziem do dezynfekcji otwartych ran i utrzymywania erupcji skórnych wolnych od zarazków.

Ostatnie badania wykazały, że zabiegi z użyciem światła widzialnego LED mogą zmniejszyć liczbę bakterii w żywności. Oznacza to, że diody LED mogą być stosowane do sterylizacji świeżych, krojonych owoców. Technologia ta jest również nietermiczną alternatywą dla tradycyjnego przetwarzania żywności. Można ją łatwo włączyć do istniejących procesów w produkcji i przetwarzaniu żywności. Jest również opłacalna i oferuje wysoką wydajność.

Badania wykazały również, że niebieskie światło LED może hamować wzrost wirusów. W jednym z badań wykazano aktywność przeciwwirusową niebieskiego światła LED w stosunku do SARS-CoV-2. W badaniu wykazano również aktywność przeciwwirusową niebieskiego światła w tanim urządzeniu opartym na świetle. Technologia ta mogłaby pomóc w zapobieganiu rozprzestrzeniania się wirusów w szpitalach.

Zielone światło LED ma potencjał w leczeniu migrenowych bólów głowy

Naukowcy z Harvard Medical School odkryli, że zielone światło LED może pomóc w leczeniu migrenowych bólów głowy poprzez zmniejszenie fotofobii, częstego objawu tego schorzenia. Badanie wykazało, że osoby cierpiące na migrenę, które były wystawione na działanie zielonego światła, doświadczyły znacznego zmniejszenia intensywności bólu. Szacuje się, że 15 procent populacji doświadczy migrenowych bólów głowy w pewnym momencie swojego życia.

Podczas gdy wyniki badań Ibrahima nie zostały jeszcze opublikowane, opierają się one na istniejących badaniach łączących zielone światło z bólem. Mimo, że badania te koncentrowały się na badaniach na zwierzętach, są one obiecujące dla leczenia migrenowych bólów głowy. Oprócz zapewnienia ulgi w migrenowych bólach głowy, zielone światło okazało się również pomocne dla pacjentów z fibromialgią i neuropatią.

Chociaż wyniki terapii zielonym światłem były obiecujące, potrzebne są dalsze badania, aby określić, jak bardzo jest ona skuteczna. Możliwe, że leczenie może pomóc pacjentom z migrenowymi bólami głowy poprzez blokowanie światła niebieskiego, które może wywołać ból i stan zapalny prowadzący do migreny. Zabieg ten jest stosunkowo niedrogi i łatwy do wdrożenia.

W badaniu przeprowadzonym w Bostonie stwierdzono, że terapia zielonym światłem zmniejszyła ból migrenowy i poprawiła zdolność pacjentów do funkcjonowania. Zmniejszyła również zapotrzebowanie na opioidowe środki przeciwbólowe. Badacze twierdzą, że terapia ta może być metodą uzupełniającą inne sposoby leczenia. Oprócz leczenia migreny, zielone światło LED zostało również wykorzystane do leczenia ran. Oprócz działania przeciwbólowego, zielone światło pomaga również w regeneracji komórek w organizmie.

W niedawnym badaniu przeprowadzonym przez Beth Israel Deaconess Medical Center stwierdzono, że zielone światło jest skutecznym sposobem na zmniejszenie bólu migrenowego. Nie jest to lekarstwo, ale może być pomocne dla osób cierpiących na migrenę i może być stosowane w domu. Specjalne LED-owe “lampy migrenowe” emitują specyficzną długość fali zielonego światła. To wąskie pasmo zielonego światła aktywuje części mózgu, które przetwarzają ból w mniejszym stopniu niż inne kolory światła. Co więcej, zielone światło jest skuteczne w zmniejszaniu bólu głowy, nawet gdy intensywność światła jest niska.

Zabieg jest prosty do zastosowania w domu. Paski lub żarówki z zielonym światłem LED można kupić w sklepie Amazon. Allay Lamp, opracowana przez zespół badaczy z Harvard Medical School, to lampa z zielonymi żarówkami, która została opracowana specjalnie do redukcji migrenowych bólów głowy. Naukowcy twierdzą, że terapia światłem może również poprawić nastrój i poprawić zdrowie skóry.

Urządzenia stosowane w gabinetach mogą nie dać takich samych rezultatów

Chociaż terapia światłem LED może brzmieć atrakcyjnie, należy pamiętać o kilku rzeczach. Terapia LED ma ograniczony czas działania, więc możesz nie uzyskać takich samych rezultatów jak profesjonalista. Być może trzeba będzie wykonać kilka zabiegów w ciągu kilku miesięcy, aby zobaczyć pełne korzyści z terapii LED. Urządzenia do terapii światłem LED w gabinetach mają zazwyczaj wyższą moc niż urządzenia domowe.

Przed wypróbowaniem terapii światłem LED należy skonsultować się z lekarzem. Istnieje wiele zagrożeń związanych z leczeniem, w tym zapalenie, wysypka i ból. Ponadto, LED może być niebezpieczny dla osób, które przyjmują antybiotyki lub są uczulone na słońce. Podobnie pacjenci, którzy przyjmują Accutane powinni unikać terapii światłem LED. Światło może spowodować uszkodzenie oczu, jeśli zabieg nie zostanie wykonany prawidłowo.

Chociaż urządzenia stacjonarne wykorzystują czerwone światło o większej mocy niż urządzenia domowe, mogą nie dać takich samych rezultatów. Urządzenia domowe są zazwyczaj tańsze, łatwiejsze w użyciu i mogą zapewnić bardziej spójne wyniki. Urządzenia domowe mają również dłuższą żywotność.

Terapia światłem LED jest formą leczenia, która może być stosowana w leczeniu różnych schorzeń, w tym jaskry, bólów głowy i przewlekłego bólu. Urządzenia do domowej terapii LED zazwyczaj wykorzystują światło czerwone lub niebieskie, a niektóre występują w formie maski. Należy je stosować przez kilka minut na raz.

Najlepszym sposobem na określenie, czy terapia światłem LED jest dla Ciebie odpowiednia, jest konsultacja ze specjalistą. Lekarz może zasugerować przeprowadzenie sesji próbnej przed kontynuacją leczenia. Dobrym pomysłem jest wypróbowanie urządzenia na przedramieniu przez trzy minuty, aby sprawdzić, czy działa ono w Twoim przypadku. Jeśli spodobają Ci się rezultaty, możesz kontynuować regularne zabiegi.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *