Terapia czerwonym światłem – czy może być wykonywana u dziecka?

Terapia czerwonym światłem - czy może być wykonywana u dziecka?

Terapia czerwonym światłem to rodzaj terapii światłem, która leczy powszechne choroby skóry. Pomaga w leczeniu egzemy i wypadania włosów, a nawet może być przydatna w przypadku zapalenia kości i stawów. Dzieci nie muszą nosić opasek na oczy, aby korzystać z tej terapii. Istnieją koce, które mają kontrolę jasności. Największa kropka na kocu wskazuje najwyższe ustawienie, podczas gdy mniejsze kropki wskazują niższe ustawienia.

Terapia światłem czerwonym jest leczeniem niektórych powszechnych chorób skóry

Terapia światłem czerwonym działa poprzez zmniejszenie stanu zapalnego. Wiele typowych chorób skóry jest spowodowanych nadmierną aktywnością reakcji zapalnej. Jest to mechanizm obronny, który organizm wykorzystuje do walki z bakteriami i innymi zagrożeniami, ale gdy reakcja ta szwankuje, cierpi na tym skóra. Terapia światłem czerwonym hamuje tę reakcję, zmieniając ekspresję fenotypu makrofagów i wspomagając gojenie.

Terapia światłem czerwonym może stanowić realną opcję leczenia wielu chorób skóry, od trądziku po starzenie się. Stosowana jest również w celu zmniejszenia widoczności zmarszczek i oznak uszkodzeń skóry spowodowanych promieniowaniem UV. Choć może się to wydawać dziwnym sposobem leczenia problemów skórnych, badania sugerują, że terapia czerwonym światłem może poprawić ogólny stan zdrowia skóry, poprawić krążenie i zwiększyć produkcję kolagenu.

Pomaga w leczeniu egzemy

Terapia czerwonym światłem na egzemę u dzieci jest jedną z opcji leczenia tego stanu. Te wyposażone w diody LED urządzenia mogą leczyć egzemę od stóp do głów, a także kierować ją na określone obszary. Mogą one zmniejszyć potrzebę stosowania kremów na receptę. Jest to również bezpieczne dla dzieci, aby użyć. Leczenie nie wymaga ograniczeń wiekowych, choć nie jest zalecane dla niemowląt. Niektóre matki mogą chcieć rozważyć go dla swoich dzieci w czasie ciąży.

Oprócz tego, że jest bezpieczna i skuteczna, terapia światłem czerwonym może również pomóc w leczeniu zastoinowego zapalenia skóry, stanu wyprysku, który występuje, gdy żyły w nogach są uszkodzone i nie mogą zwrócić krwi do serca. Jest to ważna korzyść, ponieważ może zmniejszyć nasilenie i częstotliwość występowania tego stanu. Terapia czerwonym światłem może być również doskonałym dodatkiem do innych domowych środków zaradczych i może zapewnić szybką ulgę.

Pomaga w leczeniu utraty włosów

Terapia czerwonym światłem pomaga w leczeniu utraty włosów u dzieci poprzez stymulację wzrostu mieszków włosowych. Czerwone światło stymuluje wzrost włosów poprzez aktywację wewnątrzkomórkowego enzymu zwanego Cytochromem C. Enzym ten wysyła sygnały do mieszków włosowych, które promują aktywność genów i zmniejszają śmierć komórek. Efekt ten może pomóc przywrócić wzrost włosów i zagęścić włosy.

Światło czerwone przenika przez skórę i dociera do podstawy mieszków włosowych. Gdy przechodzi przez skórę, wchodzi w interakcję z receptorami wrażliwymi na światło w mitochondriach, które są podstawowym źródłem energii komórek. Kiedy te receptory są aktywowane, zwiększają produkcję ATP, co pomaga komórkom funkcjonować optymalnie. Powstałe zdrowe komórki mogą się skuteczniej replikować i są w stanie lepiej bronić się przed stresem oksydacyjnym.

Pomaga w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów

Terapia światłem czerwonym działa poprzez stymulację naturalnych procesów organizmu w celu usprawnienia gojenia się uszkodzonych tkanek. Światło zwiększa również produkcję produktu energii komórkowej znanego jako adenozynotrójfosforan. Produkt ten sprzyja regeneracji komórek, poprawiając metabolizm i zmniejszając stan zapalny.

Zabieg zmniejsza ból i stan zapalny w stawach. Znalazł zastosowanie w leczeniu zapalenia stawów u dorosłych i dzieci. Jest najbardziej skuteczny, gdy jest stosowany konsekwentnie i na niskich poziomach. Może być jednak kosztowna i najlepiej zarezerwować ją do użytku klinicznego. Terapia światłem działa poprzez stymulację mechanizmów antyoksydacyjnych w organizmie.

W badaniach klinicznych terapia światłem czerwonym może poprawić funkcjonowanie różnych narządów w organizmie. Na przykład wykazano jej skuteczność w zmniejszaniu bólu związanego z reumatoidalnym zapaleniem stawów. Jest również stosowana jako leczenie domowe i wykazano, że zmniejsza stan zapalny i łagodzi ból stawów i mięśni. Ponadto jest przydatny w innych obszarach ciała, w tym w regeneracji mięśni, skutkach ubocznych raka i depresji.

Pomaga w leczeniu depresji

Terapia światłem czerwonym jest skutecznym sposobem leczenia depresji u dzieci. W jednym z badań stwierdzono, że dzieci z depresją, które poddały się tej terapii, doświadczyły znacznego zmniejszenia objawów. Wyniki wykazały, że objawy depresyjne zmniejszyły się znacząco po jednej godzinie leczenia czerwonym i jasnym światłem. Ponadto w jednym z badań stwierdzono, że nastrój uczestników średnio się poprawił. Badania te nie dostarczyły jednak rozstrzygających dowodów na ich skuteczność.

W badaniu tym stwierdzono jednak pewne ograniczenia w leczeniu. W badaniu nie określono przyczyny depresji, a jedynie sprawdzono efekt zabiegów. W badaniu nie uwzględniono wieku i płci dzieci.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *