Mezoterapia igłowa Vs Mezoterapia kolagenowa – różnice

Mezoterapia igłowa Vs Mezoterapia kolagenowa - różnice

Porównując zabiegi Mezoterapii możesz się zastanawiać: Czy różnią się one od siebie? Mezoterapia igłowa jest stosunkowo nowym zabiegiem, po raz pierwszy wprowadzonym przez francuskiego lekarza w latach 50-tych. Wykorzystuje ona skupiska krótkich, cienkich igieł do wstrzykiwania mieszanki aktywnych składników bezpośrednio do środkowej warstwy naskórka.

Mezoterapia igłowa a mezoterapia kolagenowa

Mimo podobieństw, mezoterapia igłowa i mezoterapia kolagenowa to dwa zupełnie różne zabiegi. Pierwsza z nich służy do rozwiązywania problemów dotyczących dolnych warstw skóry. Drugi natomiast jest ukierunkowany na problemy występujące na twarzy, ciele i skórze głowy. Te dwa zabiegi są podawane na różne sposoby, a każdy z nich jest ukierunkowany na indywidualne potrzeby pacjenta. Igły są używane w obszarze twarzy, natomiast kolagen jest używany w obszarze ciała i skóry głowy.

Igły stosowane w mezoterapii są ultracienkie, zaprojektowane tak, aby przenikać poniżej skóry właściwej i do tkanki podskórnej. Proces wstrzykiwania pomaga dostarczyć witaminy, aminokwasy i inne składniki do głębszych warstw skóry. Kremy i balsamy stosowane miejscowo nie mogą dotrzeć do tych obszarów, a mezoterapia wstrzykuje składniki bezpośrednio do skóry właściwej.

Microneedling to niechirurgiczny zabieg, który wykorzystuje wiele igieł do nakłuwania skóry. Odświeża tkankę twarzy, pobudzając wzrost nowych komórek kolagenu i elastyny. Kolagen i elastyna pomagają wygładzić zmarszczki i linie mimiczne.

Microneedling może być również stosowany w leczeniu blizn potrądzikowych i chirurgicznych. Micro-needling pomaga w stymulowaniu produkcji kolagenu poprzez tworzenie setek mikro kanalików. Zabieg ten jest idealny dla osób, które chcą cofnąć oznaki starzenia. Ponadto Micro-needling pozwala na precyzyjną aplikację aktywnych serum.

Mezoterapia odmładzająca skórę jest stosunkowo droga, ale jej popularność szybko rośnie. Jednak niewiele badań zbadało bezpieczeństwo i skuteczność mezoterapii. Te wątpliwości ograniczyły badania i naukową zasadność tego nieinwazyjnego zabiegu. Ponadto nie jest ona odpowiednia dla kobiet w ciąży i karmiących.

Metoda frakcyjnej mezoterapii igłowej jest kolejną opcją poprawy elastyczności skóry. Skupia się ona na indukcji kolagenu w warstwach skóry. W efekcie poprawia teksturę skóry i zmniejsza pigmentację. Stymuluje również aktywność mieszków włosowych.

Microneedling vs mezoterapia

Microneedling i mezoterapia to dwa różne rodzaje zabiegów estetycznych. Microneedling polega na zastosowaniu jednorazowych mikroigieł o różnej średnicy. W przypadku microneedlingu do skóry nie są wstrzykiwane żadne produkty. Natomiast w mezoterapii nowe włókna kolagenowe są wstrzykiwane do skóry w celu podniesienia uciśniętej tkanki bliznowatej. Oba rodzaje zabiegów są bezpieczne i mogą być wykonywane na wszystkich rodzajach skóry.

Microneedling to popularny zabieg niechirurgiczny. Polega na zastosowaniu wielu maleńkich igiełek, które penetrują skórę właściwą, odświeżając tkankę twarzy. W efekcie nowe komórki kolagenu i elastyny zastępują te zużyte i odmładzają skórę. Z kolei mezoterapia służy do leczenia niedoskonałości skóry oraz redukcji drobnych linii i zmarszczek.

Microneedling może pomóc zmniejszyć wygląd blizn chirurgicznych, natomiast mezoterapia może pomóc zmniejszyć wygląd zmarszczek i rozstępów. Mezoterapia może również stymulować produkcję nowego kolagenu. Obie metody są bardzo skuteczne w poprawie zdrowia skóry. Obie procedury wymagają usług wyspecjalizowanego estetyka.

Microneedling i mezoterapia wykorzystują różne rozmiary igieł. Microneedling wykorzystuje mikronakłucia i jest mniej inwazyjny niż mezoterapia. Podczas mezoterapii wysokiej klasy składniki aktywne są wstrzykiwane do skóry właściwej. Dzięki temu są one łatwiej wchłaniane w skórę, co zapewnia optymalne efekty nawilżające i napinające.

Microneedling to doskonała opcja do redukcji trądziku i innych widocznych oznak starzenia. Zwiększa również produkcję kolagenu, dzięki czemu skóra staje się jędrniejsza i gładsza. Obie procedury są bezpieczne dla większości typów skóry, a rezultaty są widoczne już po jednej sesji. Microneedling może być również stosowany w leczeniu utraty włosów i blizn.

Rezultaty

Mezoterapia igłowa to zabieg odmładzający skórę, który polega na wstrzyknięciu do skóry właściwej substancji biorekonstrukcyjnej. Substancja ta zawiera witaminy, peptydy i różne aminokwasy, które poprawiają strukturę skóry i zmniejszają stany zapalne. Zastrzyki są podawane za pomocą specjalnej igły, która jest wprowadzana do skóry właściwej. Pacjenci poddają się zabiegowi od jednego do dwóch razy w jednej sesji, która trwa zwykle od 20 do 30 minut.

Proces mezoterapii jest stosunkowo bezpieczny i polega na wykonaniu serii niewielkich zastrzyków. Przed zabiegiem skóra jest znieczulana środkiem miejscowo znieczulającym i na ogół nie ma związanego z nim dyskomfortu. Procedura jest również bardziej przystępna cenowo niż inne zabiegi resurfacingu.

Igły używane do mezoterapii igłowej mają średnicę minimum 1,5 mm. Taki rozmiar jest niezbędny, aby igły wniknęły wystarczająco głęboko, aby osiągnąć pożądane rezultaty. Igły używane w mezoterapii igłowej są dłuższe i ostrzejsze niż te używane do mezoterapii domowej. Jednak większe igły niekoniecznie są bardziej skuteczne.

Mezoterapia to mało inwazyjny zabieg, który zapewnia szybkie rozwiązanie różnych problemów skórnych. Jest to coraz bardziej popularny zabieg dla osób, które spędzają dużo czasu na słońcu i szukają niechirurgicznego sposobu na poprawę wyglądu swojej skóry. Zabieg ten pomaga również pozbyć się cellulitu i likwiduje niechciane linie mimiczne. Jak sama nazwa wskazuje, mezoterapia jest zabiegiem polegającym na wstrzykiwaniu w głąb skóry substancji, zwykle zawierającej witaminy i hormony.

Microneedling, który jest często stosowany w leczeniu blizn potrądzikowych i niedoskonałości skóry twarzy, to kolejna opcja, która jest nieinwazyjna i jest bardzo skuteczna w przypadku drobnych linii i zmarszczek. Zabieg stymuluje produkcję nowego kolagenu i elastyny, co zmniejszy widoczność drobnych linii i zmarszczek.

Mezoterapia to technika iniekcji, która została po raz pierwszy zastosowana przez innowacyjnych lekarzy przeciwstarzeniowych. Polega ona na wstrzykiwaniu do skóry właściwej wysokich dawek witamin, enzymów i czynników wzrostu. Aktywne cząsteczki uruchomią produkcję kolagenu przez fibroblasty. Zabieg ten jest skutecznym sposobem na skorygowanie takich problemów jak stany zapalne i słabe krążenie.

Bezpieczeństwo

Mezoterapia to zabieg, który polega na wstrzykiwaniu w skórę specjalistycznego roztworu. Jest on bezpieczny i skuteczny. W zależności od obszaru, może być potrzebnych kilka sesji. Zabieg trwa zazwyczaj od 20 minut do godziny. Jest to również zabieg ambulatoryjny, więc pacjenci nie muszą udawać się do szpitala. Pacjenci zazwyczaj rozpoczynają zabiegi w połowie lat trzydziestych.

Zabieg ma na celu poprawę zdolności biosyntezy fibroblastów oraz stymulację aktywności komórek i syntezy kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Obecnie stosowane leki obejmują mikroiniekcje antyoksydantów i witamin do powierzchownej warstwy skóry. Witaminy te nie mogą być syntetyzowane przez organizm człowieka i muszą być pozyskiwane poprzez dietę.

Mezoterapia wykorzystuje bardzo cienkie igły do podawania koktajlu unikalnych składników do skóry. Składniki te są starannie dobrane, aby rozwiązać konkretny problem. Ich działanie polega na zwiększeniu produkcji kolagenu i elastyny, stymulowaniu fibroblastów do uwalniania kwasu hialuronowego, wspieraniu aktywności komórkowej oraz poprawie ogólnego napięcia skóry.

Chociaż mezoterapia igłowa jest nieinwazyjna, ma potencjalne skutki uboczne. U niektórych osób może wystąpić obrzęk i ból w miejscu wstrzyknięcia. Nie jest to jednak poważny efekt uboczny, a pacjenci mogą od razu wrócić do normalnych zajęć. Ogólnie rzecz biorąc, mezoterapia jest obiecującą procedurą w zakresie kształtowania sylwetki i usuwania tłuszczu. Jednak potrzeba więcej badań, aby zrozumieć ryzyko związane z tym zabiegiem kosmetycznym.

Istnieje wiele środków ostrożności, które pacjenci muszą podjąć przed i po mezoterapii. Powinni oni unikać alkoholu, kofeiny i palenia podczas poddawania się zabiegowi. Pacjenci powinni również unikać spożywania diety wysokobiałkowej przed zabiegiem. Po zabiegu powinni stosować zimne okłady na dany obszar. Odpowiedni jest kompres z herbaty rumiankowej lub zimny żel. Miejsce aplikacji nie powinno być drapane ani podrażniane. Pacjenci powinni również przestrzegać wszelkich zaleceń przekazanych przez lekarza.

Microneedling to kolejna procedura odmładzania skóry. Procedura ta wykorzystuje podstawowe zasady gojenia się ran i regeneracji, aby przeniknąć do niższych warstw skóry. Jest często stosowany u pacjentów z przebarwieniami skóry i ciemnymi plamami. Mezoterapia jest na ogół bardziej komfortowa niż microneedling. Podczas microneedlingu zwykle stosuje się znieczulenie miejscowe, natomiast w przypadku mezoterapii nie ma takiej potrzeby. Pozwala to zminimalizować czas przestoju po zabiegu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *