Lifting HIFU – sprawdź, jak odmładzają ultradźwięki

lifting hifu

Lifting HIFU to nieinwazyjna metoda odmładzania, która przeżywa w ostatnim czasie szczyt popularności. A to za sprawą niskiej inwazyjności przy zachowaniu ogromnej skuteczności. Ultradźwięki docierają głęboko do tkanki podskórnej i tam pobudzają procesy regeneracyjne, dzięki czemu efekty są spektakularne już po jednym zabiegu i utrzymują się przez długi czas. Wyjaśniamy, w czym tkwi tajemnica sukcesu zabiegów HIFU.

Co to jest lifting HIFU?

HIFU to skrót od angielskich słów High Intensity Focused Ultrasound. W wolny tłumaczeniu oznacza to skoncentrowane ultradźwięki, które działają na głębsze warstwy skóry twarzy (lub szyi) – ich celem jest szybkie podgrzanie komórek skóry do temperatury, która faktycznie (tymczasowo) je uszkodzi. W ten sposób komórki stymulowane są do produkcji większej ilości kolagenu. Kolagen to białko, które powoduje, że skóra jest bardziej napięta i jędrniejsza. W dodatku lifting HIFU koncentruje się na tkance pod powierzchnią skóry, więc nie uszkadza w żaden sposób naskórka. Rodzaj ultradźwięków stosowanych w tej procedurze różni się od ultradźwięków używanych w innych zabiegach. HIFU wykorzystuje fale o dużo wyższej energii niż tradycyjne zabiegi ultradźwiękowe.

Zabieg HIFU Sono Queen

Rozwój nowoczesnych technologii w medycynie estetycznej pozwolił zaproponować pacjentom coraz mniej inwazyjne terapie o wysokiej skuteczności, porównywalnej z zabiegami chirurgicznymi. Specjaliści z Kliniki Miracki w Katowicach polecają lifting HIFU urządzeniem SonoQueen do usuwania łagodnych i umiarkowanych oznak starzenia, takich jak:

  • zmarszczki na twarzy, szyi i dekolcie,
  • zmarszczki w delikatnej okolicy oczu lub w pobliżu ust,
  • podwójny podbródek,
  • opadające powieki,
  • utrata witalności i elastyczności skóry,
  • nierównomierny koloryt skóry twarzy.

Lifting HIFU rozpoczyna się zwykle od dokładnego oczyszczenia skóry. Warto zaznaczyć, że zabieg powinien być wykonywany przez lekarza lub odpowiednio wyszkolonego kosmetologa. Skóra pokrywana jest niewielką warstwą żelu do USG. Specjalista przesuwa delikatnie głowicą urządzenia zaopatrzoną w odpowiednio dobrany kartridż. Wymienne końcówki służą do zabiegów na różnych głębokościach – w przypadku zabiegów na twarz stosuje się głowicę o zasięgu od 2 do 4,5 mm. Czas zabiegu wynosi od 30 minut do godziny.

Lifting twarzy bez skalpela

Lifting HIFU to nowoczesny zabieg, niewymagający rekonwalescencji i dający doskonałe efekty odmładzające. Trzeba jednak przygotować się na to, że efekty nie będą widoczne od razu. Ponieważ technologia HIFU opiera się na pobudzaniu skóry do naturalnych procesów regeneracyjnych, organizm potrzebuje czasu, aby je skutecznie przeprowadzić. Pierwsze subtelne efekty widoczne są od razu po wizycie. Optymalne wyniki pojawiają się po około 3 miesiącach. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji skóry możesz utrzymać te efekty przez rok, a nawet dłużej.

Już po jednym zabiegu HIFU na twarz można zauważyć wyraźne napięcie zwiotczałej skóry. W związku z tym spłyceniu ulegają zmarszczki. Skóra staje się gładsza i poprawia się jej ogólna kondycja. Jeśli zabieg skupia się na okolicach szyi, można za jego pomocą zredukować podwójny podbródek. Jak zauważają specjaliści, lifting HIFU wpływa na wyregulowanie owalu twarzy oraz naturalne uniesienie policzków, powiek i brwi. Krótko mówiąc, zabieg ultradźwiękowy o wysokiej intensywności jest skutecznym sposobem na zminimalizowanie oznak starzenia i przywrócenie skórze młodzieńczego wyglądu.

Jeśli jesteś zainteresowany zabiegami z użyciem innowacyjnej technologii HIFU, zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Katowicach.Podobne tematy
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *